Od konfliktu do bliskości – rozmowy naprawcze w relacji

Data/Czas: 24/04/2020 - 26/04/2020 godziny: 16:00 - 14:00

Lokalizacja: Gdynia - Chylońska


Gdy następuje trudne zdarzenie w relacji stajemy przed dylematem „co dalej”.
Powiedzieć, że dla mnie nie jest ok?
Przemilczeć, bo to może drobnostka?
A może od razu wykrzyczeć, że to ta druga osoba jest winna całej sytuacji?

Takie drobne zdarzenia, które „leżą na wątrobie” mogą się zdarzyć w każdym związku, w każdej przyjaźni, w każdej rodzinie. Pytanie brzmi – Jak chcemy się takimi sytuacjami zaopiekować? Zwyczajowo gramy w grę „kto ma rację”, bo to może ona/ on powinien mnie przeprosić i będzie spokój. Bo to może ja się za mocno przejmuje, a ona/ on działają racjonalnie. A może wrzeszczałam/ wrzeszczałem, bo miałem dobre powody i nie ma do czego wracać.
To, do czego chcemy Was zaprosić, to spróbowanie innej metody. To, że nas coś „boli” to bardzo ważny sygnał o naszych potrzebach. Coś dla nas nie działa. Jeśli takich wkurzających/ smucących/ trudnych sytuacji „pod dywanem” zbierze się cała kupka, to trudno nam będzie patrzeć na drugą osobę bez złości, żalu, czy chociaż poczucia bycia niezrozumianą/ nierozumianym. Jeśli z kolei wiemy, że coś co zrobiliśmy nie było dla bliskiego nam człowieka okej, to warto mieć sposób, który pozwoli nam wrócić do rozmowy, wrócić do relacji bez bagażu bólu związanego ze zdarzeniem.

Nie kłócimy się o rzeczy, które nie są dla nas ważne i nie kłócimy się z ludźmi, którzy nie są ważni. Konflikt jest drogą do kontaktu, zrozumienia i bliskości. Brakuje nam tylko narzędzi, by to się mogło zadziać. Takie narzędzie poznasz na naszych warsztatach.

Na warsztatach przyjrzymy się w jakim modelu działamy. Czy częściej unikamy mówienia o tym, co dla nas ważne, czy raczej mówimy prosto z mostu, co nas boli.
Poznamy model 4 kroków Porozumienia bez Przemocy, by za pomocą tych narzędzi przyjrzeć się sytuacji, która jest dla nas trudna. Będziemy eksplorować naszą perspektywę i perspektywę drugiej strony. Spróbujemy spojrzeć na zdarzenie z perspektywy naprawczej – usłyszenia się wzajemnie, uznania bólu/ złości/ uczuć które się pojawiają.
Wszystko po to, by na koniec przećwiczyć rozmowę, w której możemy wrócić do trudnej dla nas sytuacji i spróbować znaleźć rozwiązanie, które będzie działało dla obu stron. Które pozwoli odkurzyć zebrane pod dywanem problemy.

Trenerka: Joanna Zwierzchowska
Miejsce: ul. Chylońska 130B/0.2, Gdynia
Terminy:

24.04 piątek 16:00 – 19:00
25.04 sobota 10:00 – 16:00
26.04 niedziela 10:00 – 14:00

Ilość osób: max 10 – chcemy zadbać o Wasz komfort pracy oraz poczucie bezpiecznej atmosfery
Trenerka: Joanna Zwierzchowska

Ile kosztuje warsztat?

Mamy nietypowe podejście do płatności. Chcemy by mogły zadziać się poniższe rzeczy naraz:

  1. Chcemy aby warsztaty się odbył i abyśmy my jak i wszyscy chętni uczestnicy mogli wynieść wspierające doświadczenia.
  2. Chcemy aby warsztaty były dostępne niezależnie od zasobów finansowych uczestników – wierzymy, że to co proponujemy zmienia jakość relacji. Chcemy by jak największa ilość osób mogła z tego skorzystać.
  3. Chcemy móc utrzymywać się z naszych działań, aby móc dzielić się jak najdłużej tym, co ufamy że wspiera relacje.
  4. Chcemy, aby było Ci łatwo podjąć decyzję, jaki chcesz i możesz wnieść wkład.

OPCJE płatności:
a) Jeśli potrzebujesz przede wszystkim łatwości, wybierz jedną z poniższych trzech kwot:

  • 450 PLN – jeśli chcesz pokryć standardowe koszty warsztatów
  • 250 PLN – jeśli chcesz skorzystać z warsztatów i jednocześnie aktualnie jesteś w sytuacji wyzwania w kwestii zasobów finansowych
  • 700 PLN – jeśli masz stabilność wynagrodzenia i poczucie bezpieczeństwa finansowego, oraz chcesz wesprzeć naszą pracę i/lub osoby o mniejszych zasobach

b) Jeśli żadna z tych kwot nie działa do Ciebie, to skontaktuj się z nami, aby znaleźć opcję, która działa dla nas wszystkich (np. raty, wsparcie organizatora przed i w czasie szkolenia). Bądź dobór kwoty, która zaspokaja potrzeby organizatorów i trenerów oraz jest w zgodzie z Twoją chęcią i możliwością wnoszenia wkładu.

Zakup bieltu

Jeśli masz jakiekolwiek pytania – zadzwoń do nas: 690 090 335

Organizatorzy zastrzegają sobie prawo odwołania wydarzenia i oddania wartości biletów w przypadku, gdy grupa będzie miała mniejszą liczebność niż 4 osoby.

Image by lambhappiness from Pixabay

Mapa niedostępna

Kategorie: